Strony

czwartek, 2 maja 2013

Farby w pełni naturalne

Tak zwane hny...teraz dość ulepszone, jedne zawierają dodatki i są nabijane do tuby i gotowe do użycia...tutaj bym się zastanowiła nad ich naturalnościa, drugie zaś to proszek w szczelnie zapakowanym woreczku foliowym po wysypaniu do miseczki pachną rzeczywiście ziołowo i korzennie, po zmieszaniu z dość ciepła woda nadają się do użycia.
Szczerze to zdecydowanie przekonują mnie te drugie. Minus jest taki, że decydując się raz zastosować taką papkę ziołową możemy być pewni, iż zwykła farba marketowa nie poradzi sobie ze zmianą koloru.

Fale lata 50


Więc tym razem fale...gładkie loki przypominające mi lata 50 - to lubię!!!






niedziela, 7 kwietnia 2013

Włosy przetłuszczające...

Jak sama nie raz się przekonałam na własnej skórze to zmora nie jednej a nas.
Sama wypracowałam sobie sposóby na to by moje włosy wyglądały świerzo :
1. podstawa to suchy szampon (taki w sprayu wyglądający jak lakier do włosów)
2. awaryjnie jak szampon się niespodziewanie skończy mam w zanadrzu puder sypki dla dzieci
(pamiętamy tylko by nie przesadzić bo efekt będzie mizerny)
3.dodaj parę kropel citroseptu do szamponu tuż przed użyciem.
4.zastowuj płukankę z octu (woda i odrobina octu spożywczego)

To na tyle! oczywiście nie zapominaj, że każde włosy potrzebują odżywienia.

pumpy - sindbadki...

Z wielkiego upodobania do tego typu spodenek w których sama chodzę, uszyłam wersję dziecięcą.
Ściągacze pozwalają na to by spodnie rosły wraz z dzieckiem więc spokojnie mogą służyć już od 12m.- 3lat



Dostawa dzianin i nici....

Więc dotarła do mnie wyczekiwana świetna jakościowo dzianina bawełniana wraz z nićmi...
Trochę się bałam zamawiać przez internet, ale poszło i jakoś nie mam wrażenia, że jakaś dzianina mnie zawiodła
kolorem i jakością. Acha i do tego nici, których tak bardzo mi brakowało, kolory trochę na zdjęciu przekłamane
ale mam nadzieję, że widać ten piękny róż neonowy.

Moją pasją, jak już można było sie zorientować jest fryzjerstwo, ale nie jedyną.
Uwielbiam tworzyć, wymyślać nowe rzeczy i planować. Zawsze chciałam umieć szyć na maszynie
i oczywiście ją posiadać. Stało się ! maszyna służy mi już ok. 2 lat uczyłam się sama, no może z pomocą
dostępnych pomocy w sieci oraz for internetowych.
Cieszę się, że wreszcie jest trochę słońca, to sprawia, że ma się jeszcze więcej pomysłów w głowie.

wtorek, 2 kwietnia 2013

Metamorfoza

Więc jak to młoda osoba chce ciągle coś zmieniać przyszła do mnie moja siostra lat 15 i zapragnęła mieć krótką fryzurę. Już tak długo za mną chodziła, że w końcu uległam jej namowom, jej piękne gęste włosy zostały obcięte.